Финал 21-22 юни 2014 г.

Уважаеми приятели на математиката,

Благодарности на всички, които участваха във финала на на първото издание на турнира Математика без граници.

Благодарности към патрона на турнира г-н Николай Димитров-кмет на гр. Несебър, към г-жа Тодорка Желязкова - директор на училището-домакин - СОУ ". Л Каравелов", гр. Несебър.

Благодарности към Негово превъзходителство посланика на Казахстан в България г-н Темиртай Избастин, който откри турнира.

Благодарности към Генералния консул на Русия във Варна г-н Ю. Соловьев за поздравителния адрес и личното присъствие на консула г-н Максим Алешин на церемонията по награждаване на победителите.

Благодарности и към партньорите на турнира в лицето на OMV-България, Булгаргаз, Мусала Софт, Кубети, Булвест 2000, Анубис.

Изредените по-горе имена допълват общественото признание, което участниците в турнира получиха.

На 22 юни 2014 г. на античния театър в стария Несебър аплодирахме медалистите от 6-те страни участнички - Азербайджан, България, Казахстан, Китай, Русия и Узбекистан.

На 22 юни 2014 г. на античния театър в стария Несебър аплодирахме първите носители на златни, сребърни и бронзови купи и на лаврови венци:

Златните купи на турнира и лавров венец получиха

Ванеса Ангелова Калинкова, гр. Бургас, ОУ Бр. Миладинови "- 1 клас

Евелина Александрова Ангелова, гр. Варна, СОУ "Климент Охридски" - 2 клас

Радослав Славов Славов, гр. София, Частно училище "Св София." - 3 клас

Андон Ивайлов Тодоров, гр. Благоевград, 2 ОУ "Димитър Брагоев" - 4 клас

Димитър Николай Димитров, гр. Варна, МГ "Д-р Петър Берон" - 5 клас

Иво Владиславов Петров, гр. София, СМГ ". П Хилендарски" - 6 клас

Златина Тодорова Милева, гр. Варна, МГ "Д-р Петър Берон" - 7 клас

Петко Ретков Казанджиев, гр. Велико Търново, ПМГ "Васил Друмев" - 8 клас.

Сребърни купи и лавров венец получиха:

Виктор Димитров Шаовчев, гр. Бургас, СОУ "Петко Росен" - 1 клас

Мария Николаева Дренчева, гр. София, ЧОУ ". Св Георги" - 2 клас

Антония Николаева Илиева, гр. София, ЧОУ ". Св Климент Охридски" - 3 клас

Георги Цветанов Игнатов, гр. Враца, НУ ". Св Софроний Врачански" - 4 клас

Кирил Ангелов Георгиев, гр. Благоевград, ОДК, 3 ОУ ". Д Талев" - 4 клас;

Георги Николаев Атанасов, гр. Бургас, ПМГ ".. Акад Н Обрешков" - 5 клас

Борислав Евгениев Любенов, гр. София, СМГ ". П Хилендарски" - 6 клас

Кристиян Владимиров Василев, София, Първа Частна МГ - 7 клас;

Александър Георгиев Георгиев, гр. Варна, МГ "Д-р Петър Берон" - 8 клас.

Бронзови купи и лавров венец получиха:

Ина Иванова Челебиева, гр. Бургас, СОУ "Петко Росен" - 1 клас

Божидар Стефанов Маринов - гр. София, ЧОУ ". Св Георги" - 2 клас

Согдиана Калкулова, Казахстан - Алмати - 3 клас

Симеон Стоилов Стойчев, гр. Силистра, ОУ "Отец Паисий" - 3 клас;

Виктория Данаилова Христова, гр. Пловдив, СОУ ". Св Патриарх Евтимий" - 4 клас

Дилян Тодоров Павлов, гр. Айтос, СОУ ". Хр Ботев" - 5 клас

Александър Ангелов Желязков, София, Първа Частна МГ - 6 клас

Надежда Пламенова Китипова, гр. Варна, МГ "Д-р Петър Берон" - 7 клас

Атанас Боянов Динев, гр. Бургас, ПМГ ".. Акад Н Обрешков" - 8 клас.

 

По-долу ще прочетете

  • имената на победителите от състезателния ден - 21 юни 2014 г.;

  • имената на победителите в математическата щафета;

  • имената на носителите на купи, излъчени по регламента на състезанието.

 

 

 

Документи за сваляне